Nawigacja

Najważniejsze aktualności

Uroczyste oznaczenie grobu weterana walk o wolność i niepodległość Polski, śp. Jana Łucejki – 11 kwietnia 2024

Na uroczystości zorganizowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku w imieniu licznie zgromadzonej rodziny weterana pomnik oznaczyła białostocka radna Agnieszka Rzeszewska.

Przystanek Historia Białystok – promocja najnowszej publikacji Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, 27 marca 2024

W ramach Przystanku Historia Białystok 27 marca w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyła się promocja najnowszej publikacji Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku „Nie tylko Ulmowie. Historie o Polakach ratujących Żydów na Podlasiu”, autorstwa Pawła Kornackiego. Spotkanie poprowadził Michał Ostapiuk pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych.

103. rocznica podpisania Traktatu Ryskiego, 18 marca 2024 roku

W poniedziałek, 18 marca mija 103. rocznica podpisania Traktatu Ryskiego, kończącego wojnę polsko-bolszewicką (1919-1920). Na jego mocy została uregulowana kwestia wschodniej granicy państwa polskiego oraz sprawy związane z odszkodowaniem dla Polski. Okoliczności prowadzenia rokowań polsko-sowieckich w Rydze oraz zmagania Wojska Polskiego z bolszewikami opisał historyk Marek Gajewski z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Finał X Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach - Białystok, 14 marca 2024

W czwartek, 14 marca w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbył się drugi, finałowy etap X Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach. Młodzież zmierzyła się z pytaniami dotyczącymi struktur organizacyjnych oraz działalności największej organizacji Polskiego Państwa Podziemnego - Armii Krajowej.

Wyjazd edukacyjny w ramach projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” - Warszawa, 14 marca 2024

W czwartek, 14 marca uczestnicy projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej – brali udział w terenowych zajęciach w Warszawie prowadzonych przez szereg specjalistów z różnych dziedzin: historyków, archiwistów, genetyków i archeologów. Przed młodymi miłośnikami historii zostało już ostatnie zadanie – historyczna etiuda filmowa.

Aktualności

Polecane

Odbierz darmową płytę z utworami poświęconymi Żołnierzom Niezłomnym i ofiarom Obławy Augustowskiej!

Historia on-line: Generał Władysław Anders. Bitwa o Monte Cassino

Deportacje na Sybir - wspomnienia

Na skróty

do góry